Blokkszeminárium (módszertant követő szeminárium 1.-2.) MAO9101 MAO9201 MAO9201L

minősített aláírás; online kurzus

 

Tantárgyi tematika és félévi követelményrendszer

 

Féléves tematika:

 

(2023. 02. 21.) 1. A tantárgy bemutatása, a kapcsolódó követelmények ismertetése

(2023. 03. 07.) 2.-3. A portfólió felépítése, szerkezete

(2023. 03. 21.)  4.-5. A portfólió tartalmi követelményei

(2023. 04. 04.) 6.-7. Az iskolai tanítási gyakorlat során felmerülő problémák nyomonkövetése, a hallgatók mentorálása (folyamatosan és részletesen)

(2023. 04. 18.) 8.-9. A reflektív pedagógussá válás folyamata, a reflexió  szerepe a pedagógiai munkában

(2023. 05. 02) 10.-11. Reflexiók és az iskolai tanítási gyakorlat

(2023. 05. 16.) 12.-13. Korlátok és lehetőségek az iskolai tanítási gyakorlat során. A félév értékelése.

 

A foglalkozásokon történő részvétel:

Az előadások a képzés szerves részét képezik, így az Intézmény a hallgatóktól elvárja a részvételt az előadásokon. A gyakorlati foglalkozásokon, összefüggő gyakorlatokon a részvétel kötelező. A félévi hiányzás megengedhető mértéke teljes idejű képzésben a tantárgy heti kontakt óraszámának egyharmada, részidős képzésben tantárgyanként a kontakt óraszám egyharmada. Ennek túllépése esetén a félév nem értékelhető (TVSz 8.§ 1.).

 

Félévi követelmény: minősített aláírás

 

Az értékelés módja, ütemezése:

A konzultációk kerekasztal-beszélgetéssel az előző órai téma és az ahhoz készült beadandó dolgozatok, prezentációk megbeszélésével kezdődnek. A megbeszélések alkalmával konstruktív véleményezés zajlik a hallgatótársak szakmai prezentációjával, témakifejtésével kapcsolatosan, amelyre órai munka jegyet szereznek a hallgatók.

A kidolgozott anyagokból, a hallgatók felkészülnek a következő kerekasztal-beszélgetésre. Minden konzultáción kapnak a hallgatók egy jegyet az órai munkájukra, valamint a kidolgozott és ismertetett portfólióíráshoz kapcsolódó feladatukra.  Ezek alapján a félév végén a hallgatók a jegyeik számtani átlagát kapják meg minősítésként. A dolgozatokban a plagizálás, a nem megfelelő hivatkozás azonnali bukást eredményez.

 

Az érdemjegy kialakításának módja:

 

Az érdemjegy meghatározására vonatkozó értékelési rend a következő. A gyakorlati jegy kiszámítása a félév során szerzett részjegyek átlaga alapján történik egyszerű kerekítéssel. (5 tizedre végződő átlag esetén a jegyek súlyozása az oktató mérlegelése alapján történik.) Ha a félévi részjegyek közül bármelyik elégtelen, akkor a minősítés nem felelt meg. Javításra a TVSZ 13.§ alapján kerül sor.

 

 

Tomori Tímea

Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet, főiskolai tanársegéd

B/239 tomori.timea@nye.hu

Nyíregyháza, 2023. 02. 13.